Fir Ajans

Kurumsal Web Site Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler;

1. Sosyal mecralardan en az birini aktif olarak kullanarak sitenizden profilinize yönlendirme yapın. Bu size ziyaretçinin sayfalarınızda daha çok vakit geçirmesine ve potansiyel müşteriye dönmesini sağlar.
2. Sitenizi oluştururken vitrininizin sade ve şık olmasına, sitenizde kullandığınız resimlerin ve yapının kurumsal yapınız ve logonuzun renkleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
3. Site yüklenmesinde, sayfalar arası geçiş hızı 3-4 saniyeyi aşmamalı. Bu konuda size tavsiyemiz resim boyutlarını mümkün olduğunca minimum seviyede tutmanız.
4. Gtmetrix gibi SEO toolları araçları ile site sağlığınızı ve performansınızı ölçmeniz. Bu sitenizde ters giden durumları görmenizi ve düzeltmenizi sağlayacaktır.
5. Sayfa başlıklarınızı en az üç yapıdan oluşturunuz ve arasına and anlamına gelen “ | ” işaretini eklemeyi unutmayınız. Bu adımın örnekleri için FirAjans’ın sayfa başlıklarına göz gezdirebilirsiniz.
6. Siteniz her an kullanıcı tarafından ulaşılabilir olmalı. Sitenize ekleyeceğiniz Whatsapp veya hemen ara butonu işinize yarayacaktır.
7. İnternet sayfanız, günümüzde insanların internete daha çok akıllı telefon ya da tabletlerden girmeleri nedeniyle mutlaka mobil uyumlu olmalıdır. Asıl önemli olan mobilden bakıldığında kullanışlı ve şık durmalıdır. Yani siteniz bir mobil uygulama görünümünde olmalıdır. Tasarımı mobil görünümüne göre yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
8. Ücretsiz web site kurma portallarına kanmayın. Orada kullanılan alt yapının sizin aramadaki sıralamanızı olumsuz etkileyeceğini bilin. Web sayfanızın arama motorlarında yok denecek kadar az görüntülenmesine neden olur. Aynı şey düşük bütçeli web site yaptırmanızda da geçerli. Kod kısmında kullanılan sizinle uyuşmayan bir kelime web sitenizin gidişatını değiştirebilir, istediğiniz arama sonuçlarında çıkmamanıza sebep olur.
9. Herkese sabit bir fiyat verilen ajanslardan gelen teklifler için yine iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz. Büyük ölçüde bu çalışma size özel olmayacak, hazır templatelerden birini onlarca farklı firmaya yaptıkları gibi sizin için uyarlayacaklardır. Siteniz sıfırdan size özgün ve kreatif tasarım ile yapılmalı. Web site yapan firmalar başlığı altında arattığınız sonuçlara göre seçtiğiniz firmaya bu maddeyi sorabilirsiniz.

Etiket: #kurumsalwebsite , #hemenwebsiteyaptır,#kurumsalsitefiyatlari , #websiteyapanfirmalar , #ankarawebsite ,#kreatifajans , #şimdisitekur , #siteyapımı , #websitesiyaptır , #websitesiyapımıfiyatları ,#siteoluştur , #ücretsizwebsitekur